[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Вечірні молитви
dima95@Дата: Понеділок, 26.12.11, 23:23 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
________________________________________________________________
Навігація

Передмова
Ранішні молитви
Служба Божа
Вервиця до Пречистої Діви Марії
Молитви на різні потреби


__________________________________________________________________

Вечірні молитви

Ангел Господній благовістив Пречистій Діві Марії, і Вона зачала від Духа Святого.
Богородице Діво, радуйся…
Ось Я, слугиня Господня, нехай зі мною станеться по слову Твоєму.
Богородице Діво, радуйся…
І слово сталося тілом і поселилось поміж нами.
Богородице Діво, радуйся…
Пресвята Богородице, помагай усім християнам і спаси нас.
Благодать Твою, просимо, влий у серця наші, щоб ми, від ангела спізнавши Воплочення Христа Бога, Його стражданнями і хрестом були доведені до слави світлого Воскресіння. Благодаттю Господа Нашого Ісуса Христа, якому належить слава навіки вічні. Амінь.
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

У Великодній час замість «Ангел Господній…»

Ангел звістив Благодатній: «Чиста Діво, радуйся! І знову кажу: Ра-дуйся! Твій Син воскрес на третій день із гробу і мертвих воскресив». Люди, веселіться! Світися, світися, новий Єрусалиме! Слава бо Господня на Тобі засяяла! Радій нині й веселися, Сіоне, а Ти, чиста Богородице, втішайся воскресінням Сина Твого.
Христос воскрес із мертвих.
О, божественне, любе і пресолодке Твоє слово! З нами бо справді Ти обіцяв бути до кінця віку, Христе. Маючи його основою надії, ми, вірні, радіємо!
Христос воскрес із мертвих.
О, Пасхо велика і найсвятіша, Христе! О, мудросте і Слово Боже, Сило! Подай нам з Тобою справді участь брати у невечірнім дні Царства Твого.
Світися, світися, новий Єрусалиме! Слава бо Господня на Тобі засяяла! Радій нині й веселися, Сіоне, а Ти, чиста Богородице, втішайся Воскресінням Сина Твого!

Замість «Царю Небесний…» - «Христос Воскрес…» (З рази)

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини,* що всюди єси і все наповняєш,* Скарбе дібр і життя Подателю,* прийди і вселися в нас,* і очисти нас від усякої скверни,* і спаси, Благий, душі наші.

Іспит сумління

(Зразок іспиту сумління)
Щодо Бога:Чи не опустив – що з релігійних обов’язків? Чи не був недбалий в їх відправленні? Як заховувався в церкві? Чи на молитві не думав добровільно про інше? Чи відкидав спокуси? Чи не супротивлявся Божій ласці, натхненням св. Духа? Чи не нарікав?
Щодо ближніх: Чи не мав ненависті до кого? Чи не позавидував кому? Чи не сварився з ким? Чи не вбив кого? Чи кляв кого? Чи не згрішив кого злим прикладом, особливо молодших?
Щодо себе самого: Чи не хвалився? Чи не зважав на людські гадки? Чи не говорив неправди? Чи не мав злих гадок? Чи не пожадав чого? Чи не заховував міру в їді та напитку? Чи не був нетерпеливий, не сердився? Чи не був лінивий щодо обов’язків свого стану? А може сумнівався, ще чимось докоряв?
1-ша Заповідь Божа: Може сумнівався у правдах віри та розбуджував такі сумніви в інших? Може радо слухав безбожні розмови, нарікав на Господа в нещастю, не молився зранку або ввечері? Може вірив в забобони або чари, або викликав духів? Може соромився відверто визнавати свою віру? Чи ставав в обороні, коли інші наговорювали на неї? Може насміхався з релігійних обрядів?
2-га Заповідь Божа: Може вимовляв без пошани ім’я Боже, Пречистої Діви Марії чи святих? Може присягав ім’ям Божим на неправду? Чи вживав святі слова в жартах? Може проклинав когось іменем Божим?
3-тя Заповідь Божа: Може без поважної причини опускав Службу Божу в неділі чи свята (як часто)? Може не слухав проповіді, духовні повчання? Погано поводився у храмі? Можливо, без потреби тяжко працював в неділі або свята?
4-та Заповідь Божа: Чи зневажав своїх родичів або зробив їм якусь прикрість? Був неслухняним та невдячним? Може не шанував своїх наставників чи погано говорив про них, бажав їм чогось злого, висміював їх і покривлявся їм?
5-та Заповідь Божа: Чи скривдив когось на здоров'ї? Може підмовляв до бійки? Розбуджував ненависть? Проклинав інших? Був мстивий? Може давав комусь поганий приклад чи намовляв до гріха?
6-та і 9-та Заповіді Божі: Чи любувався у нечистих думках? Чи оглядав безсоромні малюнки? Говорив безстидні слова? Чи допускався гріха проти чистоти сам або із кимось іншим? Спілкувався із розпусними людьми? Читав аморальні книжки та часописи або оглядав непристойні фільми?
7-ма і 10-та Заповіді Божі: Чи привласнив собі чужу річ, обманув когось на грошах, майні? Може зробив шкоду іншому? Чи направив заподіяну шкоду, віддав позичену або знайдену річ чи гроші?
8-ма Заповідь Божа: Чи говорив неправду? Може виявляв без потреби чужі хиби або таємниці? Чи осуджував несправедливо, вигадував наклепи?
Церковні заповіді: Чи ламав піст? Опускав молитву? Пропустив Великодню сповідь або Святе причастя? Брав участь у гучних забавах у забороненім часі? Читав злі і пусті книжки, часописи; давав їх іншим читати?
Головні гріхи: Чи був гордий? Понижував інших? Радів з чиєїсь шкоди або нещастя? Був п’яний? Був лінивий?
Митарева молитва
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене.
Без числа нагрішив я, Господи, прости мені.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї,* і багатством щедрот Твоїх очисти мене з беззаконня мого.
Обмий мене повнотою з беззаконня мого* і від гріха мого очисти мене.
Бо беззаконня моє я знаю,* і гріх мій є завжди переді мною.
Проти Тебе єдиного я згрішив* і перед Тобою зло вчинив, то і правий Ти в словах Твоїх* і переможеш, коли будеш судити.
Це бо в беззаконнях я зачатий,* і в гріхах родила мене мати моя.
Це бо істину полюбив єси,* невідоме й таємне мудрости своєї явив Ти мені.
Окропи мене іссопом, і очищуся;* обмий мене, і стану білішим від снігу.
Дай мені відчути радість і веселість,* зрадіють кості сокрушені.
Відверни лице Твоє від гріхів моїх* і всі беззаконня мої очисти.
Серце чисте утвори в мені, Боже,* і духа правого обнови в нутрі моєму.
Не відкинь мене від лиця твого* і Духа Твого Святого не відійми від мене.
Поверни мені радість спасення Твого* і духом владичним утверди мене.
Вкажу беззаконним дороги Твої,* і нечестиві до Тебе навернуться.
Визволь мене від вини крови, Боже, Боже спасіння мого,* і язик мій радісно прославить справедливість Твою.
Господи, губи мої відкрий,* і уста мої сповістять хвалу Твою.
Бо якби Ти жертви захотів, дав би я,* та всепалення не миле Тобі.
Жертва Богові – дух сокрушений,* серцем сокрушеним і смиренним Бог не погордить.
Ущаслив, Господи, благоволінням твоїм Сіон,* і нехай відбудуються стіни єрусалимські.
Тоді вподобаєш собі жертву правди, приношення і всепалення,* тоді положать на вівтар твій тельців.

Отче наш, що єси на небесах,* нехай святиться ім’я Твоє,* нехай прийде царство Твоє,* нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі.* Хліб наш насущний дай нам сьогодні* і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, * і не введи нас у спокусу,* але визволи нас від лукавого. Амінь.

Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє,* Господь з Тобою.* Благословенна Ти між жінками,* і благословенний плід лона Твого,* бо Ти породила Христа, Спаса, Ізбавителя душ наших.
Достойно є воістину* величати блаженною Тебе, Богородицю,* всеблаженну і пренепорочну, і Матір Бога нашого.* Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів,* що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво,* молитвами нашими в скорботах не погорди,* але від бід визволи нас, єдина чиста і благословенна.
Преславна Вседіво, Богородице, Маріє, мати Христа Бога нашого,* прийми молитви наші* і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому,* щоб спас задля тебе душі наші.

Всі небесні сили, святі ангели й архангели, моліть Бога за нас, грішних.

Святі славні і всехвальні апостоли, пророки, мученики і всі святі, моліть Бога за нас, грішних.

Уповання нам — Отець, прибіжище наше — Син, покровитель нам — Дух Святий. Тройце Свята, Боже наш, слава Тобі.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.(3 рази)


Кудін Дмитро Романович
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: