Головна » 2012 » Лютий » 20 » Юні науковці
13:22
Юні науковці

Досвід та практика суспільного життя свідчать про те, що наявність обдарованості та високого інтелектуального потенціалу нації – запорука найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності держави. Саме тому в системі освіти ХХІ століття великого значення набуває робота з обдарованими дітьми. Проблема обдарованості в наш час стає все більш актуальною. Це насамперед пов'язано з потребою суспільства в неординарних творчих особистостях. Будь - якому суспільству потрібні обдаровані люди, і завдання його в тому, щоб виявити і розвинути здібності всіх його представників. Далеко не кожна людина спроможна реалізувати свої здібності. Дуже багато залежить від сім’ї і від школи. Завдання сім’ї полягає в тому, щоб своєчасно побачити, виявити здібності дитини, задача школи – підтримати дитину і розвинути її здібності, підготувати фундамент для того, щоб ці вони були реалізовані. 

Час поставив перед сучасною школою головне завдання: займатися пошуком та розвитком індивідуальності. Тому так важливо виявити всіх, кому необхідно своєчасно допомогти втілити в життя плани і мрії, якомога повніше розкрити свої здібності, повести школярів шляхом пошуку.

У колегіумі імені св.. Йосафата розроблена система роботи з обдарованими дітьми, яка дає певні результати. Нещодавно, 18 лютого, колегіанти Жирук Владислав, Макар Михайло, Пулик Олександр та Хомко Юрій презентували свої науково - пошукові роботи на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково- дослідницьких робіт учнів - членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України і стали призерами. Жирук Владислав (ІІІ місце) представив роботу на тему «Воєнна техніка у ІІ світовій війні» (науковий керівник Сушириба Б.І.), Макар Михайло (ІІ місце) – «Загадковий і суперечливий український політичний діяч гетьман Іван Мазепа у творах світової літератури» (науковий керівник Яремко М.Ф.), Пулик Олександр (ІІІ місце) -  «Дослідження літературно-критичної діяльності Пантелеймона Куліша» (науковий керівник Пулик О.С.), Хомко Юрій (ІІ місце) - «Рекреаційні можливості Бучацького району» (науковий керівник Дем’янчук Р.П.) . Слід відзначити результативність команди юних дослідників Бучацького району: всі 9 учасників конкурсу захисту науково - дослідницьких робіт стали його призерами.

Перш за все слід пам’ятати, що будь-яка дитина – це особистість, яка потребує любові, уваги та ласки. Кожна дитина має право розраховувати, що її здібності знайдуть розуміння і підтримку в батьків, вчителів.

Дітей бездарних – позбавлених творчого дару – не буває, бо від природи Людина – Творець.

Яремко М.Ф., вчитель світової літератури 

Категорія: Події колегіуму | Переглядів: 853 | Додав: dima95@ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]