Головна » 2012 » Вересень » 9 » Пластовий табір "Мандри над Стрипою"
14:47
Пластовий табір "Мандри над Стрипою"
При теперішній ситуації в Україні, ПЛАСТ є одним з небагатьох об’єднань української молоді (та і дорослих), яке зберігає в собі справжній дух українства, займається реальним вишколом нашої молоді в дусі українського патріотизму, знає свою історію і свої традиції.
Цього року ПЛАСТ, Національна скаутська організація, святкує свій 100-річний ювілей. Долучилися до святкування і пластуни з Бучача. 7-9 вересня в дитячому таборі «Лісовий дзвіночок» відбувся табір «Мандри над Стрипою», присвячений 100-літтю ПЛАСТУ. 
Готувала та організовувала табір пластова станиця м. Бучач, районне об’єднання Всеукраїнського товариства Просвіта ім. Тараса Шевченка, відділ освіти та відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Бучацької райдержадміністрації. Провід табору очолили: комендант – Василь Тронт, бунчужний – Михайло Довбуш, писар – Світлана Сташко. Вони одночасно і були інструкторами та виховниками. А також виховникам були Володимир Зозуля і Марія Сторож. Табір мав свого капелана в особі о. Елевтерія, досвідченого скаута, який активно долучався до всіх заходів пластунів. Він проводив також інструктаж з фотографування і організував Ватру знайомства. Учасниками були пластуни, пластуни-прихильники, юнаки та юначки з Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, гімназії, 1-ої та 2-ої школи, с. Жизномир, с.Ріпинці.
Програма табору була надзвичайно насичена. Пластуни працювали в гуртках, мали спортивні ігри, виконували спільні завдання. Серед великої кількості заходів слід виділити Українську дискотеку в вишиванках, Ватру знайомства, теренову гру поєднану з пейнтболом, козацький куліш, зготовлений за давнім дідівським рецептом.
Особливо багато вражень було від пейнтболу і козацького кулішу, які організували Спортивний клуб «Гайдамака» та хлопці з об’єднання «КОЗАКОРІУМ». В гайдамацьких баталіях брали участь не тільки юнаки, а й увесь провід табору та виховники. Переможці були нагороджені грамотами Спортивного клубу «Гайдамака».

Найголовніше те, що пластуни мали можливість перевірити свій рівень пластових умілостей з мандрівництва, краєзнавства, впоряду, історію Пласту, історії України, готовності до складання вимог І Пластової проби. Більше того всі організатори, учасники табору доклали всіх зусиль, щоб поширювати добре ім’я ПЛАСТУ та пластових ідей.
автор: Володимир Зозуля (пластун, один з організаторів та учасників)
Категорія: Події колегіуму | Переглядів: 1065 | Додав: jura201 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]