Головна » 2009 » Червень » 20 » Бучацький колегіум приймав педагогів з духовних шкіл України
00:01
Бучацький колегіум приймав педагогів з духовних шкіл України

У Бучацькому колегіумі імені св. Йосафата, єдиному в нашій єпархії загальноосвітньому навчальному закладі духовного типу, вперше відбувся семінар для педагогів християнських шкіл України, які функціонують під патронатом Патріаршої комісії у справах шкільництва УГКЦ. Тема семінару – актуальна і надзвичайно важлива: «Професійний рівень і духовна формація вчителів християнських шкіл».

Комісія у справах шкільництва вже кілька років організовує для педагогів і дирекції шкіл духовного типу тематичні семінари та реколекції. Ці заходи, як правило, відбувались у Львівській єпархії. Однак цьогорічний останній тиждень червня гостинно і приязно відчинив двері Бучацького колегіуму дорогим гостям, котрі присвятили своє життя сіянню зерен любові, мудрості й добра в юні душі.  

На семінар завітали представники кількох християнських шкіл, а саме Бучацького Колегіуму, Християнського колегіуму імені Йосифа Сліпого з Тернополя, Колегіуму-інтернату для дівчат «Знамення» із Зарваниці, школи св. Софії з Івано-Франківська, ліцею блаженного Климентія Шептицького та навчально-виховного центру Дона Боско зі Львова.

Зорганізований семінар проходив у нетрадиційній формі й більше нагадував відпочинок, ніж класичні семінарські заходи. На заняттях панувала приязна і комфортна атмосфера, а рольові ігри та робота в групах змусили кожного відчути себе дитиною і піддатись стихії щирого сміху й безтурботності. Лекції та практичні тренінги з педагогічного мистецтва, моделей систем педагогіки, елементів вікової психології та етики провадили працівники Центру освіти лідерів та вихователів імені Педро Аррупе з польського міста Ґдиня: о. Войцех і п. Ельжб’єта Лаук. Науковці й одночасно практики педагогічної діяльності представили у своєму викладі багатогранну систему педагогічної майстерності, основану на принципах доброзичливості та взаємодопомоги. Отець Войцех переконливо пояснив, що за будь-яких обставин у професійному й особистому житті потрібно шукати у всьому лише добре і позитивне, а той, хто шукає лише помилок і проблем, завжди їх знаходить. То й не дивно, адже навіть давнє латинське прислів’я твердить: «Errare humanum est» («Помилятись властиво кожному»).

Учасники семінару, завдяки організаторам з комісії у справах шкільництва та колегам з Бучацького колегіуму, мали нагоду ближче познайомитись з історією Бучача, його неперевершеним архітектурним ансамблем та відкрити багато нового, що раніше вважалось загадкою, наприклад скульптури легендарного Пінзеля.

Особливо цікавим і духовно плідним був виїзд учасників семінару в село Язлівець, де знаходиться давній монастир сестер Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. У цьому місці покоїться блаженна мати Марцеліна Даровська, за посередництвом котрої творяться чудеса. Ця сестра-монахиня є автором праць із педагогіки та засновницею християнських шкіл.

У вільний час учасники семінару в неофіційному оточенні обмінювались також досвідом своєї педагогічної діяльності, обговорювали специфіку й проблеми навчальних закладів. Педагоги, беручи участь у заняттях, одночасно розмірковували, як використовувати у майбутньому методи і прийоми, які презентували на семінарі доповідачі.

Віталій Затильний

Категорія: Події колегіуму | Переглядів: 1403 | Додав: Yura(admin) | Теги: Колегіум-інтернат, «Помилятись властиво кожному», «Errare humanum est», педагоги з України, Християнський колегіум імені Йосифа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]