Головна » 2011 » Листопад » 17 » Українська Повстанська Армія була, є і буде!
23:09
Українська Повстанська Армія була, є і буде!

Попри те, що у нових підручниках з історії відомості про УПА викреслюють і спотворюють, це не зупиняє бажання дітей дізнатися реальні факти про діяльність українського визвольного руху. Тому у школах Західної України все більшої популярності набуває навчально-демонстраційний посібник «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».

За допомогою яскравого навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених» Центр досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи розповів колегіантам про діяльність Української повстанської армії.

Зважаючи на те, що тепер історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, шкільні педагоги вважають своїм обов’язком виправити це становище.

17 листопада в колегіумі відбулася зустріч з Вдовином Богданом студентом VI курсу УКУ і співробітник Центру досліджень визвольного руху, а також з Палигою Ю.М. активіст Зарваницької ініціативи.

Науковий співробітник Центру Богдан Вдовин, використовуючи навчально-демонстраційні кольорові плакати, розповів колегіантам  про виникнення УПА, її склад і структуру, територію діяльності, медичну службу, уніформу і нагороди, визначних керівників.

«Оповіді про повстанський побут, життя у криївках, про свята, які відзначали самі повстанці, про їхнє навчання, про молодих дівчат, які були зв’язковими, друкарками, медсестрами, а то й керівницями над районних проводів, викликали неабиякий інтерес у юнацької аудиторії. Ще більше їх зацікавила історія про участь дітей у визвольному русі» — говорить дослідник.

«Навчально-демонстраційний підручник «УПА. Історія нескорених», що містить півтисячі унікальних світлин і адаптований для сприйняття популярний текст, покликані доповнювати ці уявлення, перетворювати окремі вже знані факти у струнку систему знань про одну з найважливіших частин української історії», — підкреслюють педагоги.

Центр досліджень визвольного руху підготував навчально-демонстраційний посібник «УПА. Історія нескорених» ще 2007 року. Посібник пройшов успішну апробацію у школах Львівщини і зараз викликає зацікавлення серед педагогів та школярів Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Також нам зробили подарунки: плакати про УПА, книжки «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених» і «Історичні причини наших поразок і перемог».

Учні колегіуму  збагатили свої знання про УПА і дуже дякують організаторам цієї науково-пізнавальної роботи.

Більше фотографій дивіться в альбомі УПА.

Прес-центр колегіуму.

Категорія: Події колегіуму | Переглядів: 616 | Додав: dima95@ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]